Яростното рали на Никс не беше достатъчно, за да надмине Меджик във втора поредна загуба на пътешествие
New York Post | 2023-12-30 | 05:11:19

ОРЛАНДО, Флорида — Това, което можеше да бъде сред най-грозните загуби на Никс тази година, почти се превърна в най-магическото им завръщане за сезона .

Никс ​​преодоляха ранна неумела стрелба, за да изплашат Меджик през четвъртата четвърт, но беше твърде малко и твърде късно, за да избегнат втора поредна загуба в това гостуване, 117-108, преди типично бурен двупартийна тълпа в Kia Center.

Един мач, след като допуснаха 18 връщания при първа загуба от Тъндър, Никс добавиха още 16 раздавания, като същевременно пропуснаха 17 от първите си 18 опита от диапазона за 3 точки — и 24 от 30 като цяло.

Джулиус Рандъл имаше силен мач като цяло с 38 точки, 12 борби и шест асистенции, макар и с най-високите за отбора пет изхвърляния.

RJ Barrett започна бавно, но завърши с 19 за Никс, които ще се стремят да спасят една победа в това гостуване от три мача в събота вечер срещу Tyrese Halliburton, Obi Toppin и Pacers в Индиана.

Джейлън Брънсън претърпя рядка почивка от паркета, стреляйки 4 за 15, въпреки че успя да изпълни всичките си 12 опита за наказателно хвърляне, за да завърши с 20 точки.

Никс ​​(17-14) губеха с 20 през третата четвърт и с цели 14 през четвъртата, но тройка на Куентин Граймс ги привлече в рамките на 10 при оставащи 7:09.

Франц Вагнер отговори с тройка отляво, но ударът на Брънсън с ляв удар най-накрая доведе Никс до едноцифрено ниво при 102-93 при 4:44 часа преди края.

Но Брънсън беше отхвърлен в последователни карания от Гога Битадзе и Джален Съгс.

Две наказателни удара на Пол Банчеро и още две на Вагнер доведоха до 10 преднина на Орландо с по-малко от три минути преди края.

Изглежда, че Никс се затвориха в рамките на четири при обратно забиване на Рандъл с оставащо 1:02, но Рандъл беше извикан за удар, който беше подкрепен от повторение.

След едно наказателно хвърляне на Битадзе, Рандъл намали изоставането на пет с ударно забиване, но Никс така и не се доближиха.

Вагнер поведе Меджик (19-12) с 32 точки, а Банчеро регистрира 29 и 10 борби.

Никс ​​пропуснаха първите си четири опита за 3 точки и изостанаха с цели девет през първата четвърт, но Рандъл потопи два последователни удара в лентата, направи фаул при друго забиване и изцеди скачащия от базовата линия за осем поредни Никс точки, за да намали резултата до 21-20.

Рандъл завърши с 16 в четвъртината, включително преходна кофа и едно притежание в атака, след като беше отхвърлен отблизо от Вагнер.

Имануел Куикли също добави пет бързи точки в първия си престой извън резервната скамейка, плавна игра в боята и 3 точки, които помогнаха на Никс да водят с 29-26 за 12 минути.

Все пак, тройката на Куикли беше единствената връзка на Никс от далечно разстояние при първите им 18 опита до средата на третата четвърт, а Меджик се върнаха напред със седем при тройката на Банчеро с 5:46 оставащи преди полувремето.

Ударите на Wagner и Jalen Suggs като част от серия 11-0 помогнаха за увеличаване на предимството на Orlando до 13.

Никс ​​пропуснаха 16 от първите си 18 опита от пода през периода и бяха задържани без гол от игра повече от седем минути игрово време между пауза на Барет с 8:33 за игра и вътрешен обръч на Рандъл с 1 :26 да тръгвам.

Традиционно разиграване от три точки след забивка на Хартенщайн и преходна забивка от Ди Винченцо при загуба намалиха дефицита до седем, но Меджик вкара последните четири точки, включително преходен удар на Вагнер с 0,1 секунди на часовника след раздаване на DiVincenzo за игра 55-44 в антракта.

Рандъл имаше 19 на полувремето, но Брънсън (1-за-5), Барет (2-за-9) и ДиВинченцо бяха комбинирани 4-за-18 от пода.

Брунсън добави още един пропуск, за да отвори третата четвърт, докато Банчеро отбеляза пет точки в серия 10-2 и даде възможност на Вагнер да остане с 19 точки по-малко от три минути след началото на периода.

Вагнер потопи свободно хвърляне при технически фал, отсъден срещу Барет, за да направи резултата 66-46, въпреки че Барет най-накрая събори трей няколко минути по-късно, след като Никс започнаха 1-за-18 отвъд дъгата.

След като Съгс и Куикли си размениха тройки, Никс имаха шанс да затворят в рамките на девет в последните секунди, но Рандъл беше свиркан да пътува, за да ги остави зад 86-74 навлизайки в последния период.